Техніка для онлайн-трансляцій

Техніка для онлайн-трансляцій

Сьогодні кожен, хто має доступ до інтернету, може зв’язатися з фанатами та друзями з усього світу. Онлайн-трансляція – це чудовий спосіб поширити своє повідомлення для широкої аудиторії, підвищити впізнаваність бренду та налагодити стосунки з шанувальниками та підписниками.

Однак, чим складніший стрім ви хочете провести, тим більше техніки та програмного забезпечення вам знадобиться. Тому, останнім часом велика кількість людей хоче дізнатись – як підготуватись до стріму, якщо ви новачок в цьому? Яке потрібне обладнання для онлайн-трансляції та як його обирати?

Наша стаття містить рекомендації по вибору і запису ідеального стрiму. Ми розберемося – як налаштувати пряму трансляцію та яке обладнання слід розглянути.

Зміст статті:

  1. Що таке онлайн-трансляція або стрім?
  2. Онлайн-трансляція – з чого мені починати?
  3. Що вам потрібно, щоб розпочати пряму трансляцію
  4. Обладнання для онлайн-трансляції
  5. Як підготувати пряму трансляцію?

Що таке онлайн-трансляція або стрім?

Онлайн-трансляція (стрім) – це категорія потокового онлайн-відео, трансляція події через Інтернет під час її проведення. Стрімінгові платформи та соціальні мережі транслюють все, від подій зі знаменитостями до рекламних акцій. Ви можете вести пряму трансляцію на смартфоні, планшеті, телевізорі, комп’ютері або ігровій приставці з відносно швидким підключенням до Інтернету.

Онлайн-трансляція як потокове відео підходить для будь-якої ніші. Багато людей використовують стріми, щоб залучити аудиторію та транслювати такі події, як:

  • заняття фітнесом;
  • онлайн-тренінги;
  • проходження популярних комп’ютерних ігор;
  • музичні шоу;
  • конференції та вебінари та ін.

Секрет шаленого росту популярності трансляції потокового відео в прямому ефірі простий – це швидко, продуктивно і весело, воно йде відразу до Інтернету. Тут немає ні редагування, ні метушні з нарізками, ні накладень, ні звукових ефектів, ні спеціальних фільтрів. Ви можете продемонструвати свої найкращі навички.

У той час, коли в усьому світі не вистачає соціальних контактів, ви можете спілкуватися з людьми по-іншому. Глядачі можуть ставити запитання, а ви можете відповідати на них у режимі реального часу.

Якщо у вас є бізнес, ви можете рекламувати свої товари чи послуги, спілкуватися з клієнтами та запрошувати їх за лаштунки вашої роботи, відразу отримувати зворотній зв’язок. Чудовий контент, що транслюється в прямому ефірі, збільшить ваш дохід і подарує вашій лояльній аудиторії досвід, на який вони заслуговують.

Що таке онлайн-трансляція або стрім?

Онлайн-трансляція – з чого мені починати?

Без базового розуміння того, як працює пряма трансляція та факторів, пов’язаних із її налаштуванням, початок роботи може бути складним для початківця. Різноманітне обладнання, програмне забезпечення та варіанти стрімінгових платформ можуть створити перешкоду для початку роботи.

Вказівки, наведені нижче, допоможуть вам упростити процес прийняття рішень.

Крок 1: Складіть бюджет на стріми

Найважливіше, що потрібно враховувати, коли ви вперше входите в стрімінговий простір – це сума грошей, яку ви плануєте витратити. Важливо скласти бюджет, який виділяє певну суму грошей на кожну частину обладнання. Це полегшує уникнення непотрібних витрат, особливо на додаткове, але не потрібне обладнання.

Крок 2: Дослідіть ринок техніки для стрімів

Перевагою онлайн-ринку є те, що можна знайти велику кількість відгуків клієнтів про будь-яке обладнання для трансляцій, яке ви хотіли б придбати.

Крок 3: Враховуйте особливості місця, де будуть проводитись трансляції

Приміщення і оточення, у якому ви транслюєте онлайн-контент, значною мірою визначатиме ваші потреби в обладнанні:

  • Де я буду розміщувати камеру?
  • Яка акустика кімнати?
  • Де знаходиться джерело підключення до Інтернету?
  • Де я буду записувати аудіо? Чи потрібні мені зовнішні мікрофони?
  • Яке освітлення доступне? Мені знадобиться більше?

Крок 4: Думайте довгостроково

Відеотехніка – це інвестиція. Коли ви приймаєте рішення про покупку, ви повинні оцінити довічну вартість. Якщо ви плануєте переїхати або не впевнені у своїх довгострокових цілях, цілком можливо, що ви не захочете витрачати багато грошей на обладнання в короткостроковій перспективі. Але якщо ви плануєте стрімити тривалий час, покупка найдешевшого обладнання не завжди є найкращим рішенням.

Онлайн-трансляція - з чого мені починати?

Що вам потрібно, щоб розпочати пряму трансляцію?

Одним із основних факторів, що впливають на враження вашої аудиторії від перегляду, є якість потокової передачі відео. Ви повинні переконатися, що якість є прийнятною. Шиплячі мікрофони, втрата пакетів через повільний Інтернет і сильно пікселізовані візуальні ефекти відлякають більшу частину аудиторії. Для успішного проведення стріму, ви маєте переконатися, що ваша аудиторія вас чує і чітко бачить.

Для якісної онлайн-трансляції необхідні:

1) Відео- та аудіоджерела – це камери, екрани комп’ютерів та інші джерела зображень, а також мікрофони, канали мікшера та інші звуки, що відтворюватимуться в трансляції. Підберіть хорошу камеру і мікрофон, які відповідають технічним вимогам до онлайн-трансляції та вашому бюджету.

Потік відео (наприклад, з камери) для прямої трансляції називається джерелом відео. Відповідно, потік аудіоданих є джерелом звуку. Простий потік може складатися тільки з одного відео-і аудіоджерела, тоді як складніший потік може включати два або більше аудіо- та відеоджерел.

Для прямої трансляції підійде камера, здатна знімати відео з роздільною здатністю мінімум 720p та швидкістю 24 кадри в секунду.

Джерело відео для прямого ефіру може надходити з:

  • цифрова дзеркальна камера
  • відеокамера
  • екран комп’ютера
  • веб камера
  • PTZ-камера
  • камера телефону або планшета

Джерела звуку можуть виходити від:

  • петличного мікрофона
  • ручного мікрофона
  • USB-мікрофона
  • аудіофайлу

Якщо ви пропускаєте сигнал мікрофона через камеру, звук буде вбудований у ваше відеоджерело, що означає, що вони будуть надходити разом по одному кабелю. Це дуже поширений спосіб захоплення звуку.

Якщо ви використовуєте USB-камеру або мікрофон, ви можете розраховувати на захоплення цих сигналів, просто підключивши їх безпосередньо до комп’ютера.

Завжди пам’ятайте про фонову музику у прямому ефірі, тому що онлайн-відеоплатформи можуть відстежувати та позначати контент, захищений авторським правом. Ви можете отримати порушення авторських прав або навіть отримати заборону потокової передачі.

2) Відеокодер – це комп’ютерне програмне забезпечення або автономний апаратний пристрій, який конвертує відео в реальному часі та надсилає його до Інтернету. Іншими словами, він бере необроблений канал із камери та передає його у видимий вміст на стрімінговій платформі.

Існує два типи кодувальників:

  • Апаратний кодер – це спеціальний пристрій, який виконує все кодування. Аудіо- та відеоджерела підключаються безпосередньо до апаратного кодувальника. Він звільняє ваш комп’ютер для інших завдань. Через це він чудово підходить для більш професійних онлайн-трансляцій і потокових ігор. Таким чином ПК може зосередитися на грі, поки кодер працює у фоновому режимі.
  • Програмний кодер – це встановлена програма, яка використовує ресурси вашого комп’ютера (ЦП) для акуратного пакування відео та відправки його в Інтернет, залежить від обчислювальної потужності вашого комп’ютера. Це чудовий варіант для стримерів початківців. Він працює сам по собі, не забираючи багато вашої уваги.

Ось кілька варіантів програмних кодерів:

  • Livestream Studio 6
  • OBS Studio
  • Streamlabs OBS

3) Платформа для трансляції – місце, де онлайн-відео стане доступним в Інтернеті. Найпростіший спосіб вести пряму трансляцію через такі популярні програми для стріму:

  • YouTube – безкоштовна платформа, призначена для різноманітних тем трансляцій: особисте, спосіб життя, шоу;
  • Twitch – переважно для ігор, безкоштовна платформа;
  • Vimeo – більш спеціалізована, платна платформа, підходить для великих заходів, таких як концерти та спортивні змагання;
  • Instagram – безкоштовно, призначений для зв’язку з вашою спільнотою або для розвитку бренду;
  • Facebook – безкоштовно, призначений для зв’язку з вашою спільнотою, обміну негайними новинами, а також для розвитку вашого бренду.

4) Стабільне підключення до Інтернету – таким чином, ваш стрім не зависає, буферизується і не переривається повністю. Користуйтеся кабельним підключенням до маршрутизатора, тому що потокова передача через Wi-Fi значно погіршить якість відео-трансляціїї.

Кожна платформа має свої рекомендації до швидкості Інтернету, наприклад:

  • Facebook Live – рекомендує максимальний бітрейт 4000 Кбіт/с і максимальний бітрейт аудіо 128 Кбіт/с.
  • Twitch – рекомендує від 2500 до 4000 Кбіт/с для відео та до 160 Кбіт/с для аудіо.
  • Vimeo – вимагає 10 Мбіт/с або швидше для прямих трансляцій у 1080p.

Оформлення робочого місця для стрімінгу

5) Оформлення робочого місця – додайте декору, різнокольорового освітленням до кімнати, де ви будете проводити стріми. Подбайте про достатнє освітлення, при необхідності додайте, наприклад, кругові лампи для прямих ефірів.

Це забезпечить красиву картинку на відео і додасть яскравості та вашого особистого стилю. Переконайтеся, що посторонній шум не буде вам заважати, звукоізоляція кімнати важлива. Не встановлюйте обладнання біля вікна, оскільки вуличні звуки, гудки машин можуть погіршити звук стріму.

Обладнання для онлайн-трансляції

Ви можете розпочати трансляцію в прямому ефірі з найпростішого комплекту техніки для стріму. Отримавши деякий досвід, можна зробити складніші налаштування та вибрати додаткове обладнання для кращої якості і більш професійного вигляду вашого відео.

На ринку представлена техніка для онлайн-трансляцій на будь-який бюджет та рівень кваліфікації, від камер до мікшерного обладнання.

Основне обладнання для онлайн-трансляції, необхідне будь-якому стрімеру:

Відеокамера

Ви не можете транслювати відео високої якості без відповідної камери. Незважаючи на те, що на ринку є багато недорогих камер, ми рекомендуємо інвестувати найбільше в це обладнання.

Обладнання для онлайн-трансляції

Якщо у вас обмежений бюджет, можна використовувати вбудовану камеру для запису прямої трансляції на телефон або комп’ютер. Мобільні пристрої оснащені камерами, здатними знімати відео в якості HD на ходу.

Приклади:

  • Razer Kiyo – для веб-камери, яка коштує всього 100 доларів, ця маленька камера забезпечує виняткову якість. Має вбудоване світлодіодне кільце, що дає змогу заощадити гроші на аксесуарах для освітлення.
  • Logitech StreamCam – ця USB-веб-камера підтримує різноманітні варіанти монтажу, має два вбудовані мікрофони та може записувати у форматі Full HD 1080p зі швидкістю 60 кадрів на секунду. Коштує близько 170 доларів.
  • Canon VIXIA HF R800 – одна з найдешевших доступних відеокамер, є портативною та довговічною. Має вбудований мікрофон, який підходить новачкам. Ця камера чудово підходить для запису та коштує близько 250 доларів.

Мікрофон

Це другий за важливістю елемент обладнання для прямих трансляцій. Вибір правильного мікрофона вплине на загальну якість звуку контенту. Ознайомтеся із діаграмами спрямованості мікрофонів та різними типами мікрофонних виходів, перш ніж вибрати один із них.

Приклади:

  • Boya BY-M1 – маленький петличний мікрофон є чудовим варіантом для початківців, оскільки він коштує лише близько 20 доларів. Мікрофон є всенаправленим, тобто він вловлює звук під усіма кутами. Він використовує власну батарею (для посилення сигналу) і підключається безпосередньо до вашого смартфона, відеокамери, аудіомагнітофона, ПК або більшості інших камер, тож вам не потрібно жодного додаткового обладнання, щоб встановити його.
  • Behringer XM8500 – кардіоїдний мікрофон, що означає, що він вловлює звуки спереду та здебільшого ігнорує інші фонові шуми. Мікрофон коштує приблизно від 20 до 25 доларів і чудово звучить за свою ціну.
  • Blue Yeti USB – один із найпопулярніших USB-мікрофонів для стрімів, є чудовим прикладом поєднання високоякісного звуку та простоти у використанні. За 130 доларів ви отримуєте мікрофон, який може перемикатися між полярними діаграмами спрямованості та має поп-фільтр, щоб запобігти будь-яким тріскаючим звукам, коли ви говорите.

Як підготувати пряму трансляцію?

Як підготувати пряму трансляцію?

Тепер, коли ви знайомі з обладнанням для налаштування онлайн-трансляції, давайте детально розглянемо, як налаштувати пряму трансляцію. Зрештою, трансляція вашого стріму зводиться до п’яти кроків:

  • Підключіть джерела аудіо та відео до потокового пристрою (ПК або ноутбука)

Цей крок передбачає фізичне підключення джерел аудіо та відео до ваших основних налаштувань потокового мовлення (ПК або ноутбука). Підключіть ці джерела до свого апаратного кодувальника, щоб передати вміст на станцію прямого ефіру, або скористайтеся картою захоплення, якщо у вас є програмний кодувальник.

  • Налаштуйте кодер, який перетворює аудіо- та відеовміст у потокові файли

Якщо ви використовуєте зовнішній кодер, вам потрібно буде налаштувати параметри пристрою за допомогою програми або веб-інтерфейсу користувача. Для програмного кодувальника ви працюватимете внутрішньо.

Можете залишити налаштування конфігурації за замовчуванням, оскільки програмне забезпечення автоматично підлаштовується під потокову платформу.

Також, пам’ятайте про такі моменти:

  • Для початку роздільна здатність або розмір кадру вашого відео має бути 1280×720
  • Швидкість передачі даних або швидкість, з якою завантажуються дані, повинна бути встановлена на 3000 Кбіт/с.
  • Частота кадрів або кількість зображень/кадрів, що відображаються за секунду, має бути 30
  • Підключіться до стрімінгової платформи та налаштуйте параметри трансляції

Коли аудіо та відео налаштовано, можете підключити ваше зображення до стрімінгової платформи. Увійдіть на свою платформу (в пункт призначення або CDN) і налаштуйте нову подію потокового мовлення. Заповніть опис потоку, налаштуйте параметри конфіденційності тощо.

  • Скопіюйте та вставте URL-адресу та ключ потоку з CDN у кодер

Використовуйте ключ/ім’я трансляції та URL-адресу трансляції, надані вашою платформою трансляції, і введіть їх у кодер, щоб завершити налаштування трансляції. Це дозволить потоковій платформі ідентифікувати ваш кодер. З іншого боку, кодер здатний зрозуміти, куди надсилати аудіо та візуальні деталі.

  • Натисніть «Почати трансляцію» на кодері, щоб розпочати пряму трансляцію

Все, ви успішно запустили свою першу онлайн-трансляцію, удачі.

Онлайн-трансляція і запуск свого стріму – цікава, але велика за обсягом тема, і кожен випадок потокової передачі відео індивідуальний. Наша стаття тільки познайомила вас з темою, щоб ви отримали для себе деяку ясність щодо того, як розпочати свою онлайн-трансляцію та підібрати обладнання для стріму.

Якщо ви вирішили спробувати себе або вже успішно проводите онлайн-трансляції і хочете удосконалити своє обладнання для стріму – запрошуємо відвідати наш Технохаб на першому поверсі ТЦ GORODOK Gallery.

Це місце, де ви зможете доторкнутися до вражаючого світу техніки та аксесуарів, знайти найкраще обладнання для онлайн-трансляцій і не тільки, поспілкуватися з сертифікованими спеціалістами, обговорити новини.

Ціни не затьмарять чарівну картинку – в усіх магазинах регулярно проходять вигідні акції й діють знижки. Кваліфіковані консультанти із задоволенням підберуть вам якісні новинки техніки та допоможуть зробити покупку необхідного обладнання чи аксесуарів, які будуть відповідати вашим вимогам і побажанням. У будь-якому магазині Технохабу ви зможете отримати грамотну і правдиву консультацію фахівців, що значно заощадить час при виборі будь-якого товару.

Чекаємо вас на першому поверсі ТЦ GORODOK Gallery, будемо раді додати яскравих гаджетів у ваше життя!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *