ПОРАДИ ЮВЕЛІРНОГО КВАРТАЛУ: прикмети і традиції, пов’язані з весільними обручками

весільні обручки прикмети та традиції

Підготовка до весілля хвилює навіть дуже врівноважених та поміркованих наречених. Цей період в житті жінки запам’ятовується назавжди до найменших дрібниць. Зазвичай це приємні турботи, хоча кожен крок майбутніх молодят може супроводжуватися порадами близьких, знайомих, а подекуди і сторонніх людей.

До чого варто прислухатися? Є речі, про які молоді навіть не згадають після весілля. А є моменти, що запам’ятаються надовго, ось на них потрібно звернути увагу при плануванні весілля.

Особливо серйозно слід поставитися до вибору обручок, бо подружжя носитиме їх все життя, не знімаючи. Вважається, що обручки – це оберег родини, який з часом стає все сильнішим. Тому чи не найбільше весільних прикмет і забобонів стосуються саме цих ювелірних прикрас.

Ось перелік правил, якими традиційно користуються при виборі та носінні обручок. Можна взяти їх до уваги або ж вирішувати по-своєму, бо кожна сім’я має право на власні традиції та переконання.

Як купити та носити обручки

 • Купувати обручки найкраще разом, щоб протягом життя усі рішення в сім’ї ухвалювалися спільно. Перед цим все ж варто домовитися про вподобання, адже сперечатися при виборі не тільки погана прикмета, але й просто зіпсований настрій.
 • Коли купляти весільні обручки? Зазвичай це робиться одразу після освідчення чи визначення дати весілля.
 • Хто повинен купити обручки – також вирішує майбутня сім’я. Раніше ця традиція була міцно закріплена за чоловіком, часто гроші на обручки давали батьки нареченого. Сьогодні молодята зазвичай мають власні кошти і виступають за рівні витрати на весілля.
 • Якщо батьки чи бабусі й дідусі пропонують молодятам власні обручки, варто подумати і вирішити удвох, чи приймати такий дар. Особливо якщо подружнє життя родичів було не дуже вдалим. Проте інколи ювелірні прикраси мають роль сімейних реліквій і дійсно передаються наступним поколінням.
 • При покупці обручок вибирайте правильно розмір, бо впустити чи загубити її вважається поганою прикметою. Якщо одна з обручок загублена, іншу також прийнято зняти, в цьому випадку найкращим буде купити нову пару для обох.
 • В день весілля на пальцях молодят не повинно бути інших кілець, також радять нареченій зняти рукавичку перед тим, як молодий надягне обручку на палець.
 • Не можна нікому дозволяти знімати з вас обручку або міряти її. Наречена, обираючи обручку, також не повинна приміряти чужі, навіть якщо подруги дозволяють. Краще завітати до Ювелірного Кварталу і приміряти усі можливі варіанти моделей.
 • Говорять, що не можна продавати обручки. Допускається переробляти обручки на інші прикраси для себе чи дітей, але ці вироби обов’язково мають залишатися в родині.

Як вибрати прикраси для наречених згідно традицій і прикмет наших пращурів

З давнини в Україні вважалося, що обручки мають бути максимально гладкими – тоді і життя у сімейної пари буде гладким. Пізніше, з появою різноманіття моделей обручок і каблучок, ця весільна традиція стала не такою актуальною. Пари купують обручки з білого золота, платини, з інкрустацією дорогоцінними камінням, візерунками чи гравіюванням. Та гладкі обручки й досі очолюють рейтинг уподобань українців.

Інші ювелірні прикраси наречена обирає на свій смак, залежно від стилю весільного вбрання – кольє, намисто, браслети та сережки. Проте є ще кілька пересторог, хоча вони просто передаються з вуст в уста і зазвичай нічим не обґрунтовуються.

 • Кажуть, що нареченій краще не вдягати ювелірні прикраси з перлинами, вони символізують сльози.
 • Обережно в народі ставляться до аметисту, він вважається складним каменем для незаміжніх дівчат.
 • Дорогоцінне каміння – а це діаманти, сапфіри, смарагди та рубіни – вітаються в образі для нареченої, проте їх не можна поєднувати між собою, слід обрати один вид каменю.

Також ви можете дізнатися, які види обручок бувають і чим вони відрізняються.

Запрошуємо завітати до Ювелірного Кварталу й оцінити великий вибір моделей обручок та інших весільних прикрас.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *