У цей період складних випробувань для нашої Держави та кожного з нас дуже важливо бути сильним та вміти відновлювати себе. Одним із способів відновлення та налаштування можуть стати сеанси звукотерапії, які вже не раз проходили в ТЦ GORODOK Gallery. Ми отримали безліч хороших відгуків і знаємо не з чуток про те, який успіх вони мали. Тому хочемо розповісти докладніше про цей метод відновлення.
Звук має сильний вплив на організм людини. Пам’ятаєте, як ви підбираєте мелодію за своїм настроєм? Як музика допомагає розслабитися, пережити смуток чи, навпаки, підбадьоритися? Якісь звуки допомагають нам почуватися спокійніше – шум води, спів птахів, улюблена композиція, інші ж дратують та бувають нестерпними – скрип по склу, розрізання металу, вереск, інші гучні різкі звуки… Можливо, навіть зараз, читаючи це, ви уявляли ці звуки і ваше тіло реагувало або розслабленням, або стиском.
Справа в тому, що сприйняттям звуку, серцебиттям і диханням керує та сама частина мозку, тому саме цей подразник так швидко може ввести нас у стан стресу. Плюс у тому – що через звук можна також швидко вийти зі стресу та налагодити роботу нервової системи та внутрішніх органів.
Що таке звукотерапія?
Звукотерапія – це спосіб лікування, заснований на впливі частотного коливання на організм людини. Зцілення звуком бере свій початок у давнину і точно відокремити, коли зародився цей метод, досить складно. Тому історики роблять висновок, що звукова терапія зароджувалася паралельно у різних регіонах, які мають між собою культурний зв’язок. Це є одним із доказів ефективності методу.
Звук оточує нас, він має безліч різновидів та широкий частотний діапазон, тому виділяють кілька різновидів звукової терапії:
- музикотерапія
- словотерапія
- ультразвукова терапія
- терапія природними звуками
Сьогодні найбільш поширеною та ефективною є практика вібраційно-акустичного масажу із застосуванням різних стародавніх класичних інструментів. Таку повноцінну практику може зробити лише спеціально навчений звукотерапевт, проте ефект вартий того, щоб її спробувати!
Звукова терапія та сучасний ритм життя
Найпопулярніший сьогодні вид звукотерапії – це співочі чаші Тибету. Це стародавній метод, якому вже понад 1000 років, але в нашу культуру він проник порівняно недавно, з популяризацією східної філософії та вчення у західній культурі. При цьому все відбувається вчасно – саме останні 100 років людина перебуває під серйозним тиском високого темпу життя, що наростає з кожним роком. Наша психіка еволюційно не може так швидко пристосуватися до змін зовнішнього світу і відчути себе комфортно, оскільки тисячоліттями розвиток цивілізації був плавним і поступовим до 20 століття. Як наслідок, високий рівень тривожності, депресій, вигоряння у сучасної людини.
У такому темпі важливо допомагати собі впоратися зі стресом і не допускати його хронічної форми, інакше є великий ризик розвитку складних захворювань та психологічних проблем. Здоровий сон, спорт, медитації – відомі та перевірені методи, але часто їх буває недостатньо. Саме звукотерапія стане дієвим способом впоратися зі стресом, до того ж дуже приємним.
Говорячи простими словами, звук – це вібрація. Кожен орган нашого тіла має свою частоту – свої вібрації. Цілющий ефект звукової терапії відбувається, коли частота звуку входить у резонанс із частотою різних органів та тканин організму людини. Насамперед налагоджується дихання та серцевий ритм. Звуковий масаж допомагає швидко прибрати симптоматику стресу: головний біль, проблеми з травленням, спазми, нудоту та ін. Також він нівелює сам стрес, допомагаючи організму розслабитися, а свідомості увійти в рівний стан шляхом впливу на вегетативнучастинунервової системиі тканини головного мозку.
Вже після першого сеансу звукотерапії людина відчуває величезне полегшення, проходять тривожні думки, стан свідомості вирівнюється, покращується сон.
У процесі сеансу звукової терапії використовують інструменти з різними звуковими частотами: кожен інструмент здатний підлаштуватися до частоті вібрації кожного органу і вирівняти її. Зазвичай звукотерапевти використовують тибетські чаші, що співають, гонги, плоскі дзвони, тибетські цимбали тингша – це дозволяє здійснити вібраційно-акустичну корекцію на всіх рівнях.
Вам підійде сеанс звукотерапії , якщо:
- у вашому житті високий рівень стресу
- ви хочете стати більш спокійною і стресостійкою людиною
- бажаєте зняти підсвідомі блоки і стати більш вільним
- у вас проблеми зі сном, тривожні думки
- ви хочете поліпшити своє здоров’я, зміцнити імунітет
- прагнетеподивитися на те, що відбувається, свіжим поглядом
- вам цікаві східні практики і медитації і ви хочете спробувати щось нове
- хочетерозслабитися і добре провести час
Сеанс звукотерапії протипоказаний лише у разі серйозних серцево-судинних чи психічних захворювань.
При регулярній практиці звукотерапії нормалізується серцевий ритм і тиск, підвищується стійкість до стресів, налагоджується робота внутрішніх органів.