ПОРАДИ ЮВЕЛІРНОГО КВАРТАЛУ: ювелірні вироби-обереги та значення їх символів

Українська культурна спадщина - ювелірні вироби-обереги та значення їх символів

Прикраси завжди були і залишаються важливою частиною життя людей. В давні часи вважалося, що вони мають магічну силу і є оберегами від негативних подій та злих сил. Зараз ювелірні прикраси – невід’ємний аксесуар, який робить будь-який образ завершеним.

Український етнічний стиль формувався протягом багатьох століть, під впливом різних соціальних та культурних чинників. Сучасні ювелірні вироби-обереги в етнічному стилі несуть частинку нашої стародавньої культури та допомагають українцям самовиражатись. Українські етнічні мотиви, елегантно вплетені в сучасні ювелірні вироби, повернулись в моду та перебувають на піку популярності не тільки в Україні, а й за кордоном.

Зміст статті:

  1. Слов’янські обереги – історія виникнення
  2. Слов’янські обереги: символи в прикрасах, які несуть глибокий зміст
    1. Що таке обереги?
    2. Що означають символи в ювелірних прикрасах-оберегах
  3. Якими властивостями володіє символіка слов’янських оберегів?
    1. Різновиди слов’янських символів в оберегах та їх призначенн
  4. Ювелірні слов’янські обереги – особливі подарунки для себе та близьких

Слов’янські обереги – історія виникнення

Слов’янські обереги – історія виникнення

Ювелірні вироби, як окремий вид мистецтва, були та залишаються інструментом вираження людської культури починаючи з часів кам’яного віку. Історія ювелірного мистецтва в Україні відображає поєднання слов’янських традицій та багатьох культур і народів, які населяли нашу територію в минулому.

Стародавні слов’яни створювали ранні металеві підвіски у вигляді місяців, використовували монети, метали та емаль. Культура, торгівля та імміграція принесли з собою вплив кельтів, греків, римлян і скіфів. Слов’янське ювелірне мистецтво в цей час зазнає впливу сарматських, гунських, еллінських, кельтських племен та вікінгів.

Важко уявити культуру слов’ян без оберегів і талісманів. Вони вкладали всю силу і міць свого роду в прикраси-талісмани, а також вірили в їх магічні властивості. Слов’янські талісмани пов’язували наших предків з природою і божествами. З ними не розлучалися – брали з собою в далеку дорогу, щодня носили на шиї, ставили в хаті.

Обереги стародавніх слов’ян – це вікові талісмани-охоронці, наділені силою природи та вірою незліченних поколінь, захищають нас і дарують нам силу. В честь кожного природного явища і бога, що його уособлював, створювали свій оберіг, кожен зі своєю символікою, який приносив захист, удачу та допомагав успішно досягати своїх цілей.

Стародавні слов’янські символи абсолютно не змінилися з часом та виглядають так само, як і багато століть тому. Багато з них збереглися завдяки зв’язку поколінь. Втрачені символи з амулетів були відтворені в результаті археологічних розкопок та історичних досліджень. Тому сучасні амулети із зображенням слов’янських символів і знаків мають таку ж силу, як і в давнину. Вони також захистять свого господаря від усіх небезпек і зла.

Незважаючи на те, що ми живемо в 21 столітті, слов’янські обереги все ще популярні. Їх носять люди різного віку та професій. Якщо бажаєте купити ювелірні обереги, необхідно дізнатись їх значення, символіку і призначення.

Слов’янські обереги: символи в прикрасах, які несуть глибокий зміст

Що таке обереги?

Слов’янські обереги – це не просто стародавні прикраси, це ювелірні вироби, які несуть в собі символіку наших предків, яка захищала від негативного впливу, приносила удачу в справах та щастя в сім’ю. Вони можуть багато чого донести нам про мудрість нашого народу та їх вірування у вищі сили.

зміст словянських оберегів

Обереги носили в основному для захисту від злих сил і негативних явищ. Також, виготовляли такі прикраси для залучення удачі в різних справах, для сприяння успішному завершенню будь-яких справ і задумів, здоров’я та довголіття власнику, любові та щастя для всіх членів родини. Кожен оберіг підбирався індивідуально, можна було вибрати для себе близьку за енергетикою і значенням прикрасу. В такому випадку вона ставала не просто прикрасою, а дійсно сильним амулетом. Предки наділяли їх магічними якостями і щиро вірили, що вони є запорукою щастя, здоров’я та благополуччя.

Старослов’янські обереги мали різну форму, магічні символи наносились на різні прикраси. Часто стародавні майстри виготовляли обереги у вигляді кулонів, які однаково підходили як для чоловіків, так і для жінок. Не менш затребуваними були обручки та браслети. Для слов’янських майстрів було складно наносити оберігаючі символи на маленькі жіночі кільця. Тому персні частіше носили саме чоловіки, а жінки віддавали перевагу кулонам та намисту із священною символікою. Браслети теж були оберегами, до речі, їх носили як чоловіки, так і жінки.

Обереги стародавніх слов’ян мають неймовірну силу, якщо розібратися в їх значенні і вибрати для себе амулет саме з тим символом, який буде відповідати вашим потребам та цілям. Сучасні ювелірні обереги виготовляють із досить поширених і доступних матеріалів – амулети з довговічних металів, в основному із золота та срібла. Найчастіше це знаки, які, на щастя, мають уже відомі значення.

обереги стародавніх слов'ян

Ювелірні магазини дозволяють купити обереги в Україні легко і швидко, підібравши покровителя і амулет потрібної спрямованості. Такі ювелірні прикраси мають багато переваг – професійне виконання, краса і довговічність. Якщо піднести такий ювелірний виріб-оберіг в подарунок, він буде використовуватися як амулет, який містить в собі приховані знання та захист наших предків.

Що означають символи в ювелірних прикрасах-оберегах?

Символ – це не просто набір знаків, а за своїм значенням є багатостороннім явищем. Це елемент священного, таємного світу, прихований від очей невідомих, результат пошуку певних смислів нашого буття. Символіка включає в себе велику частку чогось магічного, незрозумілого для пересічної людини. Кожен знак тлумачився по-своєму та міг застосовуватися у різних ситуаціях.

Слов’янська символіка дуже різноманітна за своїм змістом та формою. Тлумачення символіки давніх слов’ян можна отримати через розгляд пантеону богів, яким поклонялося тогочасне суспільство. Можна пройтися по основних символах, які уособлювали головних богів, щоб зрозуміти всю глибину знань наших предків про світобудову, і чому слов’янські обереги набували таку могутню силу.

Слов'янська символіка

Для сучасних українців ювелірні вироби-обереги та вирізьблені на них знаки і символи важливі, щоб не втрачати зв’язок поколінь. Бо сила нашого сучасного народу – це сила попередніх поколінь та знань, які вони накопичили за довгий час. Нам важливо гордитися та оберігати українські культурні надбання, а також позитивну енергетику, яку несе наше коріння. Тому ювелірна прикраса-оберіг – це більше, ніж просто красивий аксесуар, це – сильний амулет.

Якщо ви хочете купити слов’янські обереги із золота чи срібні обереги, то орієнтуйтеся на інтуїцію і обов’язково дізнайтеся значення талісмана, який вам сподобався. Адже вони різні. Одні захищають від злих духів, інші приносять удачу, треті допомагають досягти успіху на роботі.

Якими властивостями володіє символіка слов’янських оберегів?

Зараз давньослов’янські символи та обереги не втратили своєї популярності. Кожен такий символ несе в собі якусь приховану інформацію та має сакральне значення. Деякі вірять, що ці символи можуть змінювати долю.

Україна – це країна, в якій купити слов’янські обереги дуже просто. Всі вони виглядають так само, як і за часів стародавніх слов’ян. Але якщо тоді амулети виготовляли в основному з дерева, оскільки це був найдоступніший матеріал, то зараз майстри використовують більш довговічні метали – золото чи срібло.

Слов’янські обереги зображували символи:

  • Землі;
  • Води;
  • Вогню;
  • Сонця;
  • Богів і богинь слов’янської міфології – Зевса, Перуна, Сварога, Марії.

Більшість оберегів мають солярну символіку, що свідчить про поклоніння слов’ян Сонцю. Воно було синонімом найвищого, найбільшого захисту, давало життя. Сонячний талісман символізує постійне обертання сонця, нескінченний цикл смерті і народження, безперервний рух життя, яке дарують і забирають божества. Тому найпопулярнішою в ті часи була підвіска Коловрат – знак, який представляв Сонце, а також вогонь, священний дар, сонцестояння і т. д.

Ювелірні прикраси Коловрат були не просто красивими дрібничками, як і всі слов’янські язичницькі прикраси, вони мали своє значення і служили захистом для тих, хто їх носив – оберегами. Вони містили природні елементи: землю, вогонь, воду, повітря, пори року. Загалом усі ці елементи являли собою вісім променів талісмана. Амулети з символом Коловрат приносили своєму власникові духовну силу і захист.

В цілому всі ці магічні помічники (обереги, амулети, а також талісмани) несуть в собі єдине сакральне значення. При цьому кожна така річ має своє, індивідуальне призначення. Тому, вирішивши купити обереги із срібла чи золоті обереги, варто вивчити не тільки їх зовнішній вигляд на фотографіях і картинках, але і їх магічні властивості.

Різновиди слов’янських символів в оберегах та їх призначення

Слов’янські обереги-прикраси оберігали своїх власників, живили силу і дарували любов, тому процес вибору оберегового символу був важливим і відповідальним завданням для людини. Ці теми універсальні та актуальні сьогодні, як і тисячі років тому. Сучасні українці носять ювелірні прикраси-обереги як захисну броню від життєвих викликів і як утвердження особистої сили.

На перший погляд багато символів здаються однаковими або їх важко відрізнити один від одного. Наприклад, зовнішня схожість таких оберегів, як «цвіт папороті» і «одолень-трава» або «колядник» і «ладинець», може ввести в оману не обізнану людину, яка сприйме їх за однакові символи. Відмінність полягає в напрямку променів візерунка. Основну частину амулетів складають солярні знаки, тобто різні варіанти свастики, що також позначається на їх схожості.

Існують як чоловічі, так і жіночі варіанти оберегів, так як стародавні слов’яни чітко розрізняли жіночих і чоловічих божеств. Це означає, що чоловікам підбирали амулети для воїнів, а жінкам – сім’ї, зміцнення жіночої сили.

Нижче представлені деякі символи слов’янських оберегів та їх призначення:

  • Жіночі символи-оберегице м’який енергетичний захист, підтримка жінок, які завжди дбали про дітей, дім, урожай. Також, ці обереги допомагають зберегти красу, жіноче здоров’я та молодість організму.
  • Ладинець, Зірка Лади-Богородиці

Один із символів богині Лади – матері всіх жінок. Зірка Лади символізує світлу гармонію і кохання, вважається покровителькою шлюбу. Символ уособлює щастя і злагоду в родині, це жіночий знак від поганих очей, заздрості. Часто його вписували в коло для надання більшої сили.

Ладинець, Зірка Лади-Богородиці

Ладинець допомагає жінці вберегтися від хвороб, досягнути радості і спокою, зберігає її молоду красу на довгі роки. Жінки, які мають цей амулет, стають здоровішими, красивішими і привабливішими.

  • Рошаниця

Символ супутника бога Рода. Рошаниця – покровителька сім’ї, зачаття, народження дитини. Цей символ вбирає в себе всю життєву силу і підтримку для жінки та її сім’ї. Знак Рода захистить від усього лихого, особлива допомога дитині і матері.

  • Лунниця

Оберіг з цим символом, який можна було носити тільки жінкам, присвячували нічному світилу – Місяцю. Лунниці традиційно захищали жінок вночі від злих духів та нечистої сили.

Лунниця

Місяць завжди була жіночою планетою, бо жінки набагато чутливіші до проявів різних потойбічних сил, ніж чоловіки, а особливо до впливу місяця. Лунниці виготовляли зі срібла (це метал Місяця).

  • Чоловічі символи-обереги – вони розвивають чоловічі якості, надають мужності, витримки, сили. Вони присвячені верховним чоловічим божествам – Ярило (колишній Перун), Даждьбог, Сварог, Род, Велес.
  • Ратиборець

Це символ військової доблесті та мужності. Його наносили на військові обладунки, зброю, прапори та знамена. Згідно з легендою, цей знак може засліпити ворога і змусити його тікати з поля бою.

  • Сварожич

Сварожич

Символ бога Сварога. Він навчив чоловіків ковальської справи, показав, як робити мечі гострими, а щити міцними.

Щоб зброя не підвела, а рука в бою не здригнулася, цей знак наносять на зброю і обладунки. Допомагає зробити правильний вибір, коли потрібна слушна порада.

  • Грозовик

Символ Грозовика присвячений войовничому богу Перуну. Він відноситься до слов’янських символів, які допомагають людині прилучитися до божественної сутності і має можливість керувати непередбачуваною погодою. Оберіг з Грозовиком захищає людське житло від негативних подій, впливу погодних аномалій, від заздросних людей, крадіжок та ворожих нападів. Як оберіг, цей символ підходить для всіх чоловіків, особливо воєнних.

  • Колядник

Колядник

Цей символ уособлює Бога Коляду – Бога Миру і всього сущого. Означає позитивні зміни в житті, оновлення, перемогу добра. Символ у вигляді оберегу дає велику силу – як в перемозі над ворогами, так і в творчій праці. Колядник символізує перемогу Світла над темрявою. Вибравши собі цей оберіг, людина стає на шлях завойовника, під заступництвом Коляди.

  • Символи-обереги для всіх – це універсальні амулети, які ви можете носити, для різних цілей, в тому числі для захисту, досягнення успіху, кохання чи укріплення здоров’я.
  • Коловрат

Це найпоширеніший символ у слов’ян, який використовувався практично у всіх орнаментах. Це універсальний оберіг, який можуть використовувати як жінки, так і чоловіки. Він допомагає продовжити життя, перемогти у будь якій ситуації, відігнати темні сили. Символіка оберега досить складна, тому що він може вміщати в себе кілька пар променів. Це не випадково, певна кількість променів має своє значення. Але всі вони допомагають власнику добитися успіху, дарують щастя в житті та захист.

  • Слов’янський вінок Свара-Солнцеврат

Оберег Сонячне сяйво – уособлює бога сонця Ярила, це символ роду, розташований у сонячному колі. Цей символ нагадує небесну зірку і означає безперервний, постійний рух, циклічність усього, що відбувається. Він дарує чистоту вчинків і помислів, допомагає покращити матеріальний стан власника оберегу після довгого періоду неудач. Знак Сонця в оберегах дарує удачу своєму господареві, дає йому частину сонячної енергії, відлякує будь-яке зло і біду.

  • Молвинець

Символ оберігає від злих енергій, негативу інших людей, родового прокляття та іншої порчі. Має здатність перенаправляти шкідливі енергетичнихі атаки на кривдника.

Молвинець

Цей оберіг розвиває здібності людини до красномовства та примножує силу добрих слів. Молинець необхідний для захисту дітей, молоді та вагітних жінок, оскільки вони особливо вразливі та слабкі.

  • Велесовик

Зараз цей оберіг вважається амулетом мандрівників. Раніше дружини давали його своїм чоловікам, які вирушали на полювання, війну або в далеку дорогу. Цей талісман рятує в непередбачуваних ситуаціях, катастрофах, захищає від стихій і додає сили. Велесовик – символ, що оберігає кохану людину, яка перебуває далеко від дому, від різних напастей і стихій природи.

  • Свадебник

Він найсильніший охоронець сім’ї, що означає злиття двох начал, чоловічого і жіночого, в єдиному життєвому ладі. Молодятам дарували прикраси з його зображенням, щоб сімейний союз був міцним, а потомство – здоровим. Оберіг символізує достаток і процвітання сім’ї в ім’я нащадків і на славу богів і предків.

  • Духобор

Він символізує внутрішній вогонь життя, досягнення людиною досконалості та розвитку духу через боротьбу – як із зовнішніми обставинами, так і через внутрішнє протистояння. Оберіг очищає фізичне тіло людини, яка прагне до духовного розвитку, позбавляє його від хвороб та недуг. Духобор найбільше підходить людям, які стали на шлях самовдосконалення та цілеспрямованості.

Ювелірні слов’янські обереги – особливі подарунки для себе та близьких

Ювелірні слов'янські обереги - особливі подарунки для себе та близьких

Обереги з етнічною символікою – це широка категорія ювелірних прикрас, серед яких можна вибрати та купити кулони, сережки, персні, браслети із слов’янською символікою. Вас порадує і велика кількість варіантів оздоблення різних видів слов’янських оберегів. Всі вони виглядають стильно та сучасно, і водночас несуть глибоко архаїчний зміст та українську самобутність. Обручки в слов’янському стилі, зображені на фото, та інші обереги можна придбати в найбільшому Ювелірному кварталі на 1 поверсі ТЦ “Городок”.

Бути українцем – стильно і модно. Саме таке послання несуть ці прикраси – ювелірні обереги із золота чи срібла. Тим більше, що можна вибрати оберіг для різних цілей – одні захищають власника чи його сім’ю від негативу, інші допомагають досягнути успіху, покращити здоров’я, знайти любов чи отримати внутрішню гармонію. Адже ювелірні магазини України дозволяють знайти чудові варіанти різноманітних слов’янських оберегів.

Красиві ювелірні вироби-обереги у вигляді захисних медальйонів, сережок, хрестів купують не тільки для себе. Це прекрасний подарунок близьким, друзям, коханим людям – тим, хто вам по-справжньому довіряє і з ким ви відверті. У цьому випадку обереги набувають додаткову силу, тому що куплені і піднесені людині з світлими намірами та любов’ю.

Ювелірні слов’янські обереги виготовлені з дорогоцінних сплавів, що гарантує їм довговічність та чудові естетичні якості. Енергію Сонця дарує червоне, рожеве, жовте золото. Традиційно це жіночі золоті обереги, представлені у різних варіантах, але при бажанні фахівець ювелірного магазину підбере вам чоловічу модель оберегу із золота.

Не менш елегантно виглядають обереги із срібла, відомого своєю унікальною здатністю знезаражувати. Срібло позитивно впливає на роздратованих, гіперактивних людей. Обереги із цього металу рекомендується представникам творчих професій, для активізації та підтримки фантазії, абстрактного мислення. За аналогічною схемою працюють і ювелірні прикраси з білого золота.

Запрошуємо завітати до Ювелірного Кварталу та оцінити різноманіття сакральних прикрас – золоті слов’янські обереги чи обереги із срібла зачарують вас своєю красотою. На що б не був налаштований слов’янський оберіг, ювелірні магазини в Києві дають можливість підібрати по-справжньому красивий, практичний і корисний аксесуар кожному.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *